Samochodowa mapa Niemiec

Wpisz nazwę miasta, nazwę znanego miejsca lub atrakcji turystycznej, pełen adres oraz kod pocztowyNiemcy

Niemcy leżą między Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu, rzeką Ren na zachodzie a Odrą na wschodzie. Całkowita liczba mieszkańców to około 81,9 milionów, a całkowita powierzchnia kraju to 357 114,22 kilometrów kwadratowych. Niemcy graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią. Państwo niemieckie jest federacją złożoną z 16 krajów związkowych (landów).

Stolicą Niemiec jest Berlin (północno-wschodnia części Niemiec) - położony nad rzeką Sprewą i Hawelą oraz ich dopływami. Liczba mieszkańcow to około 3,4 milionów, powierzchnia 891,85 km2. Do najwiekszych miast Niemiec należą także: Hamburg, München, Köln, Frankfurt am Main, Essen, Stuttgart, Dortmund, Düsselforf. W Berlin znajduje się siedziba rządu federalnego (Bundesregierung), aczkolwiek część ministerstw rezyduje w Bonn. Część centralnych urzędów mieści się w innych miastach, jak Karlsruhe czy Norymberga.

Najważniejsze gałęzie gospodarki Niemiec to: przemysł elektromaszynowy, rafineryjny, energetyczny oraz hutniczy i chemiczny. Znane i cenione są także niemieckie wyroby przemysłu odzieżowego a także z dziedzin optyki i zaawansowanych technologii. Niemcy są największym eksploatatorem węgla brunatnego i soli potasowych na świecie. Duże obszary przemysłowe są zlokalizowane wokół Hamburga, Hannoweru, Salzgitter, Saarbrücken, Frankfurtu nad Menem, Stuttgartu i Monachium

Wyszukiwarka Google

Samochodowa Mapa Niemiec Google

Dokładna mapa Niemiec

mapa Niemiec

Hotele i Turystyka

Lufthansa PL oferuje połączenia do ponad 190 miast w 78 krajach świata.
Hotels.com to największy portal hotelowy w internecie oferujący upusty cen nawet do 70%
lastminute.com to oferty fantastyczne last minute !!! Przeloty, Wycieczki, Hotele!
Find your perfect holiday
Expedia.co.uk wycieczki turystyczne, przeloty i hotele, oferty wakacyjne
Terminal A bardzo dobra wyszukiwarka tanich lini lotniczych, częste promocje
Travelodge ma w swojej ofercie ponad 2 miliony pokoi na całym świecie - zobacz!!!
QuickRooms to bardzo tanie pokoje i wakacyjne promocje w hotelach, wiele super ofert!
Hostel Bookers w ofercie ponad 1500 hosteli, czyste pokoje, tanio i bezpiecznie